O nas

o-nas-photo

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TransLis zostało założone w 1993 roku. Główne kierunki działalności naszej firmy to handel węglem i transport samochodowy.

TransLis oferuje w swojej sprzedaży głównie węgiel i jego pochodne, mieszanki energetyczne oraz ekogroszek do pieców retortowych o niskiej emisji substancji szkodliwych dla środowiska, który otrzymywany jest w procesie przeróbki mechanicznej węgla. Od początku działalności firma dąży do realizacji dostaw dla dużych odbiorców branży energetycznej i ciepłowniczej, ale także dla indywidualnych Klientów. Przedsiębiorstwo posiada własne składy opałowe w województwie śląskim i opolskim. TransLis dołączył do Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej Tauron Wydobycie (dawniej Południowy Koncern Węglowy) oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Swoim Klientom gwarantuje przede wszystkim wysoką jakość dostarczanego sortymentu, terminowość realizacji dostaw, dogodne warunki płatności oraz możliwość realizacji każdej wielkości dostawy.

Tabor samochodowy firmy Translis składa się aktualnie z 100 zaplandeczonych samochodów samowyładowczych. Pozwala to na dowiezienie około 3000 ton ładunku na dobę w dowolne miejsce w kraju. Flota przystosowana jest do transportu materiałów sypkich takich jak węgiel, koks, kruszyw drogowych, piasku, ziemi, zbóż, kukurydzy, rzepaku. Nie dopuszczamy do zanieczyszczenia powierzonego nam ładunku, który zawsze dostarczamy w terminie do miejsca przeznaczenia. Nasza firma posiada wewnętrzny system kontroli pojazdów, pozwalający na zachowanie całkowitego bezpieczeństwa przewożonego towaru od miejsca załadunku do miejsca rozładunku towaru. Usługi transportowe świadczymy na terenie kraju jak i za granicą.

W 2001 roku wraz z innymi śląskimi firmami Przedsiębiorstwo Translis zainwestowało w uruchomienie pierwszej Prywatnej Kopalni w Polsce. Posiadając zaplecze transportowe, miejsca składowania oraz doświadczenie w sprzedaży węgla, nasza firma rozpoczęła dystrybucję węgla. W 2005 roku została utworzona Spółka TRANSLIS. Stawiając na profesjonalizm i rzetelność Spółka może pochwalić się wieloletnią współpracą z elektrociepłowniami w kraju. W 2006 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o produkcję Biomasy ze słomy. Zaczęliśmy współpracę z elektrowniami i elektrociepłowniami dostarczając produkowany przez nas pellet. W 2013 roku P. W. TRANSLIS został właścicielem Kopalni piasku Szeligowiec i Szeligowiec II w Mierzęcicach. Oprócz wydobywanego przez nas piasku poszerzyliśmy działalność o sprzedaż kruszyw, żwirów oraz kamienia.

Ciągły rozwój firmy umożliwił rozbudowę nowych hal, gdzie workujemy ekogroszek za pomocą maszyny Rad Pak RM-55AL, aby móc zaspokoić potrzeby klientów, którzy posiadają kotły retortowe. Posiadamy workownice, kruszarki oraz przesiewacze dzięki czemu możemy zagwarantować odpowiednią granulację odmierzając dokładną ilość sprzedawanego sortymentu. Wszystkie nasze wagi posiadają odpowiednie certyfikaty legalizacji.

W 2017 roku Henryk Lis został 100% akcjonariuszem GWAREX Polska Sp. z o.o. - zakładu przeróbczego węgla wraz z hałdą w Bukowie. Spółka odzyskuje węgiel z hałd kopalnianych dzięki profesjonalnej technologii, która polega na wyselekcjonowaniu na przesiewaczach mokrych nadawy o granulacji 0-50 mm, która jest poddawana procesowi wzbogacania. Odzysk węgla nie jest procesem uciążliwym dla otoczenia ani szkodliwym dla środowiska, tym bardziej, że były lokalizowane z dala od siedzib ludzkich.

Od 2019 roku TransLis ma bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej przy stacji Toszek Północ dzięki czemu może zaoferować na korzystnych warunkach usługi transportu kolejowego składów całopociągowych lub pojedynczych wagonów. Specjalistyczny sprzęt umożliwia natychmiastowy załadunek lub rozładunek wagonów, a także dostarczenie odebranego węgla pod wskazany adres, dzięki czemu firma jest w stanie zadowolić najbardziej wymagającego Klienta.

Nasza firma swoją rzetelnością i profesjonalizmem potrafi sprostać najbardziej wymagającym klientom. Jesteśmy pełni nadziei, iż stawiając na pierwszym miejscu profesjonalizm możemy stać się w Państwa oczach firmą godną zaufania i mogącą sprostać Państwa wymaganiom.